Tüm Haberler

TAGU Göç Kütüphanesi

Göç ve Uyum Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde "Göç Kütüphanesi" oluşturma çalışmalarına başlandı.

Göç ve Mültecilik

Türk- Alman Üniversitesi Göç ve Uyum Uygulama ve Araştırma Merkezi ve TAÜ Toplumsal Cinsiyet Kulübü iş birliğinde, Sayın Ayşe Beyazova yürütücülüğünde “Göç ve Mültecilik” atölyesi gerçekleştirilecektir.

Göç ve Sivil Toplum Kuruluşları

15 Aralık 2022 Perşembe günü "Göç ve Sivil Toplum Kuruluşları" adlı etkinlik gerçekleştirilecektir.

Göç ve Sinema

12 Aralık 2022 Pazartesi günü "Göç ve Sinema" adlı etkinlik gerçekleştirilecektir.

"GEÇMİŞTEN GELECEĞE: TÜRKİYE'DEN ALMANYA'YA GÖÇÜN 61. YILI KONFERANSI"

TAÜ Göç ve Uyum Uygulama ve Araştırma Merkezi (TAGU) ile Göç İdaresi Başkanlığının iş birliğiyle düzenlenen Geçmişten Geleceğe Türkiye'den Almanya'ya Göçün 61. Yılı başlıklı etkinlik, 21 Kasım 2022 tarihinde YDYO Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

"Fotoğraflarla Almanya'ya Göç" adlı sergimiz

"Fotoğraflarla Almanya'ya Göç" adlı sergimiz 21 Kasım 2022 tarihinde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

GEÇMİŞTEN GELECEĞE TÜRKİYE'DEN ALMANYA’YA GÖÇÜN 61. YILI KONFERANSI

"Geçmişten Geleceğe Türkiye'den Almanya'ya Göçün 61. Yılı" adlı konferansımız “Fotoğraflarla Almanya’ya Göç” adlı sergi açılışımızla Türk-Alman Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleşecektir.

Türk -Alman Üniversitesi ile Alman Uluslararası İş Birliği Derneği (GIZ) arasında anlaşma imzalandı.

Türk -Alman Üniversitesi ile Alman Uluslararası İş Birliği Derneği (GIZ) arasında anlaşma imzalandı.

Türkiye'deki Suriyeliler ile 9 Yılın Özeti: 29 Nisan 2011 - 29 Nisan 2020

29 Nisan 2011'de Suriyeliler Türkiye'ye gelmeye başladı. Suriyelilerin 9 yılını özetleyen bir grafik çalışması

TAGU ve KAS Türkiye Ortaklığıyla Gerçekleşen "GÖÇ SERTİFİKA PROGRAMININ" Birincisi Başarıyla Tamamlandı

Türk-Alman Üniversitesi Göç ve Uyum Araştırmaları Merkezi - TAGU ve Konrad-Adenauer-Stiftung - KAS Türkiye işbirliğinde gerçekleştirilen "GÖÇ SERTİFİKA PROGRAMI" ile  dünyanın ve Türkiye'nin son yıllarda en önemli tartışma alanlarından birisi haline gelen göçmenler ve mülteciler konuları en iyi uzmanlar tarafından öğrencilere aktarıldı.21 - 25 Ekim 2019 tarihleri arasında TAU’da düzenlenen sertifika programı göç filmleri ve saha ziyaretleri gibi sosyal etkinliklerle de güçlendirildi.

8 Yılın Muhasebesi: Türkiye’deki Suriyeliler ve Türkiye-AB İş birliği

İKV, Türk-Alman Üniversitesi ile iş birliği içinde “8 Yılın Muhasebesi: Türkiye’deki Suriyeliler ve Türkiye-AB İş birliği” adlı bir konferans düzenledi. 29 Nisan 2019 tarihinde yapılan konferansın açış konuşmaları İKV Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat ve T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz tarafından gerçekleştirildi.

ELITE DIALOGUE II

HOPES projesinin hibe programı kapsamında, Türk-Alman Üniversitesi Göç ve Uyum Araştırmaları Merkezi (TAGU) ve Türkiye Mülteci Konseyi (TMK) tarafından yürütülmekte olan “ELITE DIALOGUE II: Suriyeli Akademisyenler ve Lisansüstü Öğrenciler Aracılığıyla Türkiye’de Bulunan Suriyeli Sığınmacılar ile Diyalog” projesinin kapanış çalıştayı 18 Mart 2019 tarihinde Türk-Alman Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Uluslararası Göç Sorununa Çözüm Arayışları

TAÜ Göç ve Uyum Araştırmaları Merkezi TAGU ve Marmara Belediyeler Birliği iş birliği ile Bağcılar Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘Uluslararası Göç ve Uyum Sempozyumu’, 18 Nisan günü Retaj Royale Otel’de gerçekleştirildi.